Pranie bielizny nie zawsze jest najłatwiejszym zadaniem w Twoim domu. Między pełnym harmonogramem, a faktem, że pranie często zostaje przerwane przez takie rzeczy jak zwierzęta domowe lub dzieci, może stać się przytłaczające na samą myśl o tym. Na szczęście jest kilka wspaniałych nowych produktów, które pomogą złagodzić kłopotliwy dzień prania. Dziś przyjrzymy się, jak wybrać najlepszą pralkę dla swojej rodziny. Zanim wyjdziesz i kupisz tę zupełnie nową pralkę, poświęć trochę czasu na przemyślenie tego, czego potrzebujesz i sprawdź te wskazówki.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem pralki?

Detergent: Kiedy pójdziesz kupić swoją nową pralkę, zauważysz, że wiele marek ma swoje własne wersje detergentu. To dlatego, że detergent, którego będziesz używać, będzie inny. Kiedy kupujesz swój detergent, będziesz chciał wybrać taki, który jest odpowiedni dla Twojej nowej pralki. Wiele osób decyduje się na używanie pralki ładowanej od przodu lub ładowanej od góry, ale najlepsza opcja dla Twojej pralki będzie zależała od typu urządzenia.

Rodzaj odzieży: Istnieją różne rodzaje ubrań, które będą wymagały różnych pralek. Tkaniny syntetyczne, takie jak poliester, nylon i mieszanki, takie jak bawełna, poliester i rayon, wymagają specjalistycznej pralki, która jest bardziej delikatna dla danego typu tkaniny.

Ciśnienie wody: Upewnij się, że spędzisz trochę czasu zwracając uwagę na ciśnienie wody i możliwy zakres ciśnienia wody, które otrzyma Twoja nowa pralka. Jeśli mieszkasz w obszarze o niskim ciśnieniu, to będziesz musiał szukać maszyny, która może pracować z niższym ciśnieniem wody. Podobnie, obszary o wysokim ciśnieniu potrzebują pralek, które nie pracują z wodą o wysokim ciśnieniu.

Cykl prania: Jeśli masz dzieci lub zwierzęta w domu, będziesz chciał rozważyć cykl prania. Niektóre maszyny są wyposażone w zwykły cykl, ale niektóre mają również cykl prania na tydzień, który zmniejsza zużycie wody i pomaga zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd.

Poznaj różne typy pralek

• Pralki ładowane od przodu: Te pralki trzymają ubrania blisko przodu, gdzie wchodzi woda. Dlatego tego typu pralki nazywane są również „top-loader”. Są one idealne do delikatnych rzeczy, takich jak bielizna, delikatnych tkanin, takich jak t-shirty, i delikatnych kolorów, takich jak biel. Te pralki są również zalecane, jeśli masz alergię na sierść, kurz i inny puch w swoim domu.
  • Pralki ładowane od góry: To są jak standardowe pralki, które widzisz na zewnątrz domów. Mają te duże kosze i drzwiczki, które otwierają się u góry. Ponieważ wykorzystują one siłę grawitacji do wpychania wody w dół pralki i do tkanin, nie potrzebujesz dużego ciśnienia, aby uzyskać czyste pranie. Pralki ładowane od góry są idealne dla dużych rodzin, które chcą wyprać więcej ubrań w krótszym czasie.
  • Suszarki bębnowe: Wreszcie maszyna, która robi wszystko! Te urządzenia mogą wysuszyć Twoje ubrania, wyprasować je, a nawet sprawić, że będą chrupiące i czyste. Możesz wybierać spośród suszarek elektrycznych, gazowych lub konwekcyjnych. Są one idealne dla rodzin, które mają dużo rzeczy do wysuszenia. Jeśli masz dużo ręczników, pościeli itp, pokochasz wydajność suszarki bębnowej.

Weź wymiary przed zakupem

Wiele pralek występuje w różnych rozmiarach, ale powinieneś dokonać pomiarów przed udaniem się do sklepu. To dlatego, że pralka, którą wybierzesz, powinna być w stanie zmieścić się w twojej pralni. Jeśli masz dom o otwartej koncepcji, możesz również wziąć to pod uwagę. Jeśli masz małą pralnię, będziesz musiał pomyśleć o zdobyciu mniejszej maszyny. Alternatywnie, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz uzyskać większą maszynę. Najlepiej zrobić te pomiary przed pójściem na zakupy, więc nie musisz się o to martwić, gdy będziesz kupował nową maszynę. – Wysokość: Zmierz wysokość swojej pralni i jeśli jest mniejsza niż 5 stóp, to powinieneś dostać mniejszą maszynę.

Alternatywnie, jeśli wysokość jest między 5-6,5 stóp, wtedy można uzyskać większą maszynę. – Głębokość: Będziesz także chciał zwrócić uwagę na głębokość swojej pralni. Najlepszym wyborem dla Ciebie będzie maszyna, która znajduje się w odległości 10 cali od drzwi.

Wybór najlepszej pralki dla Twojej rodziny może być onieśmielający, ale podzieliliśmy ten proces na cztery proste kroki, które pomogą Ci znaleźć najlepszą pralkę dla Twoich potrzeb. Jest wiele decyzji do podjęcia, ale mając do dyspozycji odpowiednie informacje, będziesz w stanie wybrać odpowiednią pralkę dla swojej rodziny w krótkim czasie. Zanim wyjdziesz i kupisz tę zupełnie nową pralkę, poświęć trochę czasu, aby pomyśleć o tym, czego potrzebujesz i sprawdź te wskazówki.