Jak zadbać o skórę po 70-tce?

Wraz z upływem lat nasza skóra ulega naturalnym zmianom, które mogą wpłynąć na jej wygląd i kondycję. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dbać o nią w podeszłym wieku. W tym artykule dowiesz się jakie są najlepsze sposoby na pielęgnację skóry po 70-tce.

Zadbaj o nawilżenie

Nawilżanie to podstawa prawidłowej pielęgnacji każdej skóry, a szczególnie tej dojrzałej. Po osiągnięciu siedemdziesiątki nasza cera staje się bardziej sucha i wymaga dodatkowego zaopatrzenia w wilgoć. Aby zapewnić odpowiednie nawodnienie swojej skórze warto stosować kremy lub serum bogate w substancje nawilżające takie jak kwas hialuronowy czy gliceryna.

Pamiętaj również o regularnym picia dużej ilości wody – minimum 1,5 litra dziennie. To nie tylko korzystne dla Twojej ogólnej kondycji organizmu, ale także przyczyni się do lepszego wyglądu Twojej cery.

Dobrą praktyką jest też używanie maseczek nawilżających raz lub dwa razy w tygodniu oraz unikanie gorącej i suchej kąpieli, która może dodatkowo wysuszyć skórę.

Stosuj produkty z filtrem UV

Nasza skóra po 70-tce staje się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Dlatego ważne jest, aby chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wybieraj kosmetyki zawierające filtr SPF o odpowiednim dla Twojej cery stopniu ochrony i stosuj je codziennie – nie tylko latem czy podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Pamiętaj również o nakryciu głowy oraz noszeniu okularów przeciwsłonecznych, które dodatkowo będą chronić delikatną skórę twarzy przed słońcem.

Zwracaj uwagę na dietę

To co jesz ma wpływ nie tylko na ogólny stan zdrowia organizmu, ale także kondycję Twojej skóry. W diecie osób starszych szczególnie ważna jest obecność produktów bogatych w witaminy A i C oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Znajdziesz je między innymi w rybach morskich, orzechach włoskich czy awokado.

Dobrze też ograniczyć spożywanie soli i cukru oraz unikać potraw smażonych lub mocno przyprawionych – mogą one negatywnie wpływać na stan skóry.

Pamiętaj również o regularnym spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców, które dostarczą Twojej skórze niezbędnych witamin i minerałów.

Unikaj stresu

Nie tylko dieta czy nawilżenie mają wpływ na wygląd naszej cery. Również czynniki zewnętrzne, takie jak stres mogą przyczynić się do jej pogorszenia. Warto więc zadbać o odpowiedni odpoczynek oraz znaleźć sposoby na relaks – może to być spacer w przyrodzie, medytacja lub hobby.

Dobrą praktyką jest także unikanie palenia papierosów oraz nadmiernego spożywania alkoholu – oba te używki negatywnie wpływają zarówno na ogólny stan zdrowia organizmu, jak i kondycję skóry.

Zadbaj o higienę

Odpowiednia higiena jest kluczowa dla zachowania pięknej i zdrowej skóry po 70-tce. Pamiętaj o codziennym myciu twarzy delikatnym żelem lub pianką przeznaczoną specjalnie dla osób starszych. Unikaj też silnego pocierania ręcznikiem – lepiej delikatnie osuszyć twarz poprzez lekkie poklepywanie ręcznikiem lub pozostawić ją wilgotną przed aplikacją kremu.

Ważne jest także regularne oczyszczanie skóry – raz lub dwa razy w tygodniu warto użyć peelingu, który usunie martwe komórki naskórka i pozwoli na lepsze wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z częstotliwością stosowania peelingu – może to podrażnić Twoją skórę.

Zadbana skóra po 70-tce wymaga odpowiedniej uwagi i troski. Ważne jest nawilżenie, chronienie przed promieniowaniem UV oraz dieta bogata w witaminy i minerały. Unikaj stresu oraz dbaj o higienę swojej cery poprzez codzienne mycie twarzy i regularne oczyszczanie. Dzięki tym prostym sposobom będziesz mogła cieszyć się piękna i zdrowa cerą przez wiele lat!